


Willem Romeyn
Willem Romeyn studeerde bij Nicolaes Berchem in Haarlem voordat hij naar Italië reisde. Hij woonde in het midden van de zeventiende eeuw in Rome en sloot zich aan bij de Schildersbent, een vereniging van noordelijke kunstenaars die in de stad werkten. Zijn observaties van het Campo Vaccino zijn bijzonder opmerkelijk. Deze plek was het oude Romeinse Forum, maar diende in Romeyns tijd als gewone veemarkt. Hij legde deze specifieke overlap van oude geschiedenis en dagelijkse landbouw vast.
Biografie
Romeyn is bekend om zijn afbeeldingen van runderen en schapen tegen Italiaanse ruïnes. Hij plaatste zijn dieren vaak op de voorgrond om hun gewicht te geven. Werken als Kudde bij een fontein tonen zijn aandacht voor de anatomie van het vee. Met een palet van aardse okertinten en zachte blauwtinten legde hij de sfeer van de Romeinse Campagna vast. Zijn penseelvoering is nauwkeurig en vermijdt de losse stijl van latere pastorale schilders.
Zijn kunst blijft geliefd om haar rustige, evenwichtige karakter. De combinatie van huisdieren en klassieke architectuur creëert een vredige sfeer die goed in moderne huizen werkt. Romeyn wilde geen grootse historische verhalen maken. Hij schilderde de stilte van de middag. Deze prenten leggen via feitelijke observatie en heldere compositie een verbinding met de Nederlandse italianiserende traditie.
Belangrijke werken
Tik om groter te bekijken.
Volgende stop
Bekijk de kunststromingen →
Alle kunststromingen in de collectie, van de renaissance tot popart.
Prints van Willem Romeyn
Met de hand afgewerkte, archiefbestendige prints van het oeuvre van Willem Romeyn.
Groep huizen (Group of Houses) - Willem Romeyn
Vanaf £28,00
Roman Ruins with a Shepherd and a Flock of Sheep and Goats - Willem Romeyn
Vanaf £28,00
Roman Triumphal Arch - Willem Romeyn
Vanaf £28,00
Koeien voor de Porta Sant'Angelo te Tivoli - Willem Romeyn
Vanaf £28,00
Rustende kudde (Resting Herd) - Willem Romeyn
Vanaf £28,00
Landschap met vee - Willem Romeyn
Vanaf £28,00
Haal Willem Romeyn in huis.
Bekijk alle prints van Willem Romeyn →Veelgestelde vragen
Wanneer werd Willem Romeyn geboren?
Willem Romeyn werd geboren in 1624 en overleed in 1697.Waar staat Willem Romeyn om bekend?
Willem Romeyn is bekend om zijn schilderkunst. Willem Romeyn was een Nederlandse kunstenaar uit de zeventiende eeuw, bekend om zijn vredige schilderijen van runderen en schapen tussen klassieke ruïnes op het Romeinse platteland.

